Náš rodinný penzion najdete v obci Hlohovec, mezi vinohrady a u vinných sklepů. Této lokalitě se zde říká „Za Humnama“. Hlohovec najdete v jižní části okresu Břeclav, v samém středu Lednicko-valtického areálu.

V současné době spravujeme celkem tři místa na kterých se můžete ubytovat. Jednak je to klasický penzion, o několik ulic vedle apartmány a pro ty kteří vyhledávají samotu, máme „samostatný apartmán, takový zahradní domek“. Samostatně stojící domeček s veškerým komfortem a vybavením.

Penzion

Penzion Hlohovec se nachází v obci Hlohovec v nejkrásnější vinařské části Za Humnama s malebným kouzlem okolních sklípků. Obec Hlohovec leží v srdci Lednicko-valtického areálu na Jižní Moravě, obklopena soustavou nádherných rybníků a okolní krajinou lužních lesů s bohatou škálou kulturního a sportovního vyžití.

Autobusová zastávka je vzdálena od penzionu cca 5 min chůze. Obec Lednice leží ve vzdálenosti 3,2 km, Valtice 3,5 km, Mikulov 10,7 km, Břeclav 11,5 km od penzionu, a to vše lze navštívit po nádherných a upravených cyklostezkách.
Všechny historické památky Lednicko-valtického areálu jsou od penzionu dostupné autem, na kole i pěšky.
Prostorný a nově vybudovaný penzion je vhodný pro rekreační účely. Chloubou penzionu je vinný sklípek ve tvaru rotundy s možností řízené degustace s vynikajícími místními víny a posezení u cimbálu pro cca 20 hostů. Nad vinným sklípkem se nachází prostorná terasa s výhledem na Svatý kopeček v Mikulově, altánem s posezením pro cca 20 lidí, letní kuchyňkou s grilem. Je zde i místo pro odpočinek a malý bazén pro možnost zchlazení v horkých dnech.

Ve spodní části penzionu je prostorné parkoviště, uzamykatelná úschovna kol, prolézačky pro děti a další altán s možností posezení.

Nově a moderně vybavené pokoje jsou dvou až čtyř lůžkové s možností přistýlky. Na každém pokoji se nachází TV, připojení k Wifi a rychlovarná konvice. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení s koupelnou. V penzionu je celkem sedm pokojů. Ve spodní části se nachází tři pokoje a kuchyňka, která je společná, vybavena veškerým nádobím, el. vařičem a mikrovlnou troubou. V horní části penzionu jsou čtyři pokoje vždy se samostatnou ledničkou.
Na základě předchozí domluvy a za příplatek je možné zajistit degustaci místních vín, či snídaně.

Stravování je možné například v nedalekém bufetu přímo pod hrází rybníka Nesyt, směrem na Mikulov, který nabízí domácí kuchyni s jehněčími specialitami (cca 1 km).
Adresa penzionu: Na Kopci 540, 691 43 Hlohovec u Břeclavi

Rodinné apartmány

Apartmán se nachází ve středu obce Hlohovec v srdci Lednicko-valtického areálu. Kapacita ubytování je pro 5 osob s možností přistýlek. V apartmánu se nachází samostatná koupelna – sprcha a WC, připojení Wifi, kuchyň a venkovní posezení pod altánem s možností grilování. Parkování a úschova kol zajištěna. V letních dnech je možné využít venkovní bazén. Adresa apartmánu: naproti domu s č.p. 245 v ulici Chalupky, 691 43 Hlohovec.

Samostatný apartmán

Zahradní domek, jak přezdíváme toto ubytování, je nově a moderně vybaven. Do zahradního domečku se vstupuje ze dvora. V apartmánu je úschovna kol a gril na dřevěné uhlí. Máte možnost parkování auta na dvoře. K dispozici je Vám kuchyň vybavená lednicí, plotýnkovým sporákem, plně vybavenou kuchyňskou linkou s teplou a studenou vodou a další. Zahradní domeček má jeden pokoj – televize, stůl, 4 postele (možnost zajištění až 2 přistýlek). Na dvorku najdete bazén (ten je využíván i dětmi majitelů objektu), gril a altán s posezením. Stejně jako ubytovaní v ostatních objektech, máte možnost návštěvy vinných sklípků v okolí, nebo našeho.

Vinný sklípek

Samostatně stojící rodinný vinný sklípek se nachází ve sklepní uličce v Hlohovci ,,Za humnama“ nedaleko penzionu. Štít je typického Habánského stylu. Naše rodina se zabývá vinařením už po několik generací. Po předchozí domluvě provádíme řízené degustace s ochutnávkou vín a občerstvením pro cca 15 osob.

Těšíme se na Vaši návštěvu.